Portal lubimyczytać.pl skupia dużą społeczność czytelników, którzy oceniają książki, piszą recenzje, dzielą się swoimi przemyśleniami. Można w nim także znaleźć najnowsze wiadomości ze świata literatury, artykuły, felietony, wywiady z autorami czy też oferty książkowe.

Plebiscyt na Książkę Roku portal organizuje po raz trzeci. Jest w nim 12 kategorii, w których łącznie zostało nominowanych 240 pozycji. Głosowanie rozpoczęło się 1 lutego i może wziąć w nim udział każdy, kto ma założone konto w tym portalu. „W ubiegłym roku na najlepsze książki oddano aż 110 tys. głosów” – informują organizatorzy plebiscytu.

W tej samej kategorii co książka Jacka Ostrowskiego nominowane są także inne publikacje polskich i zagranicznych autorów, m.in. „Duchowe życie zwierząt” Petera Wohllebena czy „Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii” Bereniki Lenard i Piotra Mikołajczaka. Organizatorzy podkreślają, że już sama nominacja jest dużym wyróżnieniem, bo otrzymały ją książki najczęściej czytane i oceniane przez czytelników.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.