Organizatorzy – Stowarzyszenie „De Facto” – powitają uczestników festiwalu o godz. 18 w Teatrze Dramatycznym. Będzie pokazany spektakl „Berek, czyli upiór w moherze” Marcina Szczygielskiego (na to wydarzenie wstęp będą miały tylko osoby wcześniej zaproszone). Za to od niedzieli impreza rozgości się już m.in. w NovymKinie Przedwiośnie, Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym Studnia przy ul. Górnej 1, Hotelu Herman. Wszystkie filmy opatrzone zostaną audiodeskrypcją, która pomaga osobom niewidomym w ich odbiorze. To właśnie m.in. dzięki autorskiej audiodeskrypcji i niezwykle pozytywnej atmosferze płocki festiwal jest jedyną taką imprezą w Polsce. Większość wydarzeń będzie otwarta dla wszystkich, także dla widzących.

Niedziela – film Alka Pietrzaka

Pierwszym seansem festiwalu będzie produkcja „Ja i mój tata” reżysera z Płocka Aleksandra Pietrzaka. Seans rozpocznie się o godz. 10 w NovymKinie Przedwiośnie. Po nim odbędzie się spotkanie z aktorką Agnieszką Żulewską. A wieczorem, o godz. 18, organizatorzy zaproszą do Hotelu Herman, gdzie z koncertem wystąpi Dorota Osińska. Na koniec, o 21, w MCEW Studnia będzie można obejrzeć film „Ja, Daniel Blake” w reż. Kena Loacha.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.